2014. február 8., szombat

Norvégiának is van már egy aranyérme Szocsiban

A norvég Marit Björgen nyerte a női sífutók 15 kilométeres üldözéses versenyét a Szocsiban zajló téli olimpián.

Alig ért véget a férfihódeszkások slopestyle döntője, melyen átadták a 2014-es olimpia első aranyérmét, a női sífutóknál is érmet osztottak, méghozzá a női 15 kilométeres üldözéses versenyben. A versenyzők a táv első felét klasszikus, a másodikat szabadstílusban teljesítették.

Marit Björgen öröme
Fotó: Europress Fotóügynökség
A szám nagy esélyese, a norvégok 12-szeres világbajnoka, Marit Björgen volt, aki Vancouverben 3 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzérmet nyert. Nos, a 33 esztendős norvég sífutó nem okozott negatív meglepetést szurkolóinak, már féltávnál is vezetett és ugyan svéd riválisa megszorongatta kicsit, az utolsó kanyarban beelőzte Charlotte Kallát és közel két másodperccel nyert.
A második a svéd Charlotte Kalla lett, a harmadik pedig az a norvégi Heidi Weng, aki élete első felnőtt olimpiáján vett részt, mivel még csak 22 esztendős.
Magyar versenyző ebben a számban nem indult.