2013. február 10., vasárnap

Influenza - Már Magyarországot is pirossal jelzik a járványtérképen


Már Magyarországot is pirossal jelölte a járványtérképen - a kontinens szinte teljes nyugati felével együtt - az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC). A piros az ötfokozatú skálán a legmagasabb szintet jelzi.
hirdetés
 
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szombaton a Facebook-oldalán azt írta: már harmadik hete stabilan tartja magát az influenza Európában. A január 28. és február 3. közötti időszakról 27 ország jelentett adatokat az ECDC-nek, közülük 19 számolt be földrajzilag kiterjedt influenzajárványról.
Az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma 22 országban nőtt. Kiemelték, hogy korábban úgy tűnt, Dániában, Görögországban, Írországban és Luxemburgban túljutottak az influenzajárvány csúcsán, ám a múlt héten ott is ismét növekedni kezdett az influenzaszerű megbetegedéssel regisztráltak száma.
A környező országok közül Ausztria, Szlovénia és Horvátország földrajzilag kiterjedt, Szerbia regionális, Románia, Ukrajna és Szlovákia helyi influenzajárványokról adott jelentés az ECDC-nek, illetve az Egészségügyi Világszervezetnek.
Az európai influenza-figyelőszolgálat indulása óta az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók légúti mintáiból fele-fele arányban mutatták ki az influenza A és B vírusokat - írta az ÁNTSZ. Kiemelték: a jelenleg Európában cirkuláló influenzavírusok ellen hatékonyan véd a szezonális influenza elleni vakcina. A védőoltást még mindig érdemes kérni, mivel az oltás után 10-14 nappal kialakul a védettség, Magyarországon pedig az Országos Epidemiológiai Központ jelentése szerint még csak most vált országossá az influenzajárvány, és az influenzaaktivitás egészen áprilisig is eltarthat - írta az ÁNTSZ jelentésében.



ORVOSMETEOROLÓGIA: TIPPEK INFLUENZA MEGELŐZÉSÉRE III.

Szerző: kisbolygo | Publikálva: 2012. december 6. csütörtök, 11:47 | Módosítva: több mint 2 hónapja

Kép: www.sikerado.huKép: www.sikerado.huA mai orvosmeteorológiai rovatban a hogyan kerülhetjük el az influenzát kérdésre kapunk további válaszokat.

Az influenzavírus cseppfertőzéssel, vagyis a levegőbe került váladékcseppekkel terjed, és ilyen formában marad meg a különféle felületeken is, ahonnan végül a nyálkahártyánkra kerülhet. Ismert tény, hogy egyes kórokozók akár két óráig vagy ennél hosszabb ideig is képesek életben maradni a különféle tárgyakon, például az irodánk asztalán, a készpénzen, a számítógépünk billentyűzetén, vagy az ajtókilincseken.

A gyermekek - különösen a kisebbek - a felnőtteknél sokkal inkább hajlamosak a szájukba vagy az orrukba nyúlni, és az sem ritka, hogy különféle tárgyaikat, játékaikat a szájukba veszik. Rájuk fokozottan kell vigyáznunk: ha már nagyobbak, elég lehet a többszöri figyelmeztetés is, a kicsikre azonban nekünk magunknak kell figyelnünk. Amennyire lehetséges, a következő hetekben ne hagyjuk magukra őket még rövidebb időszakokra sem, mi pedig a szokásosnál is jobban ügyeljünk a már említett higiéniai szabályok betartására(szóba jöhet például a gyakran használt műanyagjátékok fertőtlenítése is). Elsősorban ugyanis rajtunk múlik, hogy ha mégis megfertőződtünk, ne terjesszük el a vírust a lakás különböző pontjain, ahonnan aztán gyermekünkre is átterjedhet a megbetegedés. (Forrás: egeszseg.origo.hu)

További nagyon jó immunerősítő hatással bír a propolisz tinktúra, melyhez patikákban, gyógynövényboltokban, drogériákban juthatunk. Használata: csepegtessük nem forró teába, vagy egy kanál mézre, illetve aki szereti, az tinktúrába mártott kockacukrot is ropogtathat. Érdemes rendszeresen, kúraszerűen fogyasztani (esténként 20 cseppet). Ha már betegek vagyunk, akkor ez napi 2-3-szor is ismételhető.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.

Linda video